O nas

CosmetoSAFE Consulting.
O bezpieczeństwie kosmetyków wiemy wszystko.

Od 2013 roku wspieramy firmy kosmetyczne w bezpiecznym wprowadzaniu produktów do obrotu na rynek polski i rynki europejskie. Rzetelna analiza bezpieczeństwa, przygotowywana przez ekspertów CosmetoSAFE, daje producentom, importerom oraz dystrybutorom kosmetyków z całej Europy pewność, że oferowane przez nich portfolio produktów jest zgodne z prawem, bezpieczne dla użytkowników i właściwie oznakowane.

Doświadczenie zdobyte przy pracy nad setkami kosmetyków dla polskich i międzynarodowych marek regularnie uzupełniamy, pogłębiając wiedzę w trakcie prestiżowych szkoleń organizowanych przez europejskie organizacje branżowe oraz wiodące ośrodki akademickie, m.in.:

  • Kurs Safety Assessment of Cosmetics in the EU, organizowany przez brukselski Vrije Universiteit,
  • Kursy dla Safety Assessorów organizowane przez niemieckie stowarzyszenia branżowe: DGK (German Society for Scientific and Applied Cosmetics) oraz IKW (German Cosmetic, Toiletry, Perfumery and Detergent Association),
  • Szkolenia organizowane przez Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego oraz Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

Firmom, pracującym nad nowymi produktami, zapewniamy całościowe wsparcie na światowym poziomie. Prowadzimy audyty, certyfikacje i doradztwo naukowo – techniczne. Z naszych usług skorzystało dotychczas ponad 80 podmiotów z Polski, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Stale współpracujemy także z nowoczesnymi laboratoriami, dzięki czemu możemy pomóc naszym klientom również na etapie badań. Nasi eksperci prowadzą również działalność dydaktyczno-naukową w najbardziej znaczących ośrodkach akademickich w Polsce.

Jesteśmy członkiem Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego i Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.