Bądź na bieżąco

Aktualności

Sandra Zelent-Kraciuk awansuje na stanowisko safety assessora

Od października 2022 Sandra Zelent-Kraciuk obejmuje w CosmetoSAFE Consulting stanowisko safety assessora. Z firmą związana jest od 2018 roku.

Wcześniej pełniła m.in. funkcję asystentki merytorycznej rektora ds. wsparcia współpracy ze zleceniodawcami w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Ma na swoim koncie doświadczenia w pracy badawczej, jak również dydaktycznej: prowadziła zajęcia laboratoryjne z zakresu surowców i form kosmetycznych oraz metod oceny działania kosmetyków. Badała m.in. wpływ formy fizykochemicznej kosmetyku na szybkość transportu przeznaskórkowego peptydu z grupy inhibitorów neurotransmiterów.

W 2015 r. wyróżniona główną nagrodą w Ogólnopolskim konkursie na pracę dyplomową z zakresu kosmetologii organizowanym przez redakcję „Dermatologii Estetycznej” oraz WSZKiPZ. Uczestniczka grup roboczych Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego oraz wielu konferencji dotyczących szeroko pojętej kosmetologii.

We wrześniu 2022 r. Sandra Zelent – Kraciuk ukończyła na WUM kierunek „Toksykologia z elementami kryminalistyki”. Warszawski Uniwersytet Medyczny jest pierwszą uczelnią w naszym kraju, która otworzyła studia stacjonarne kształcące przyszłych toksykologów zgodnie z europejskim modelem nauczania toksykologii w ramach dwuletnich studiów magisterskich II stopnia (Polska Rama Klasyfikacji – PRK 7). Studia w WUM to w zasadzie jedyna możliwość studiowania kompleksowo toksykologii w kraju.

Sandra na 5 obroniła pracę magisterską „Badania toksykometryczne nanosfer srebra w modelu embrionalnym Danio pręgowanego”.

Jak podsumowuje założycielka CosmetoSAFE Consulting dr inż. Iwona Białas awans w strukturach firmy „To potwierdzenie wielu lat ciężkiej pracy Sandry – jej zaangażowania, dokładności i ciągłego podnoszenia kwalifikacji! Doceniamy takie podejście dlatego z przyjemnością informujemy, że od października Sandra obejmuje w CosmetoSAFE stanowisko safety assessora”.

Od lutego do maja 2021 r. Inspekcja Handlowa przeprowadziła 65 kontroli na terenie całego kraju. Inspektorzy sprawdzali m.in. oznakowanie kosmetyków do opalania i nawilżających balsamów
Od października 2022 Sandra Zelent-Kraciuk obejmuje w CosmetoSAFE Consulting stanowisko safety assessora. Z firmą związana jest od 2018 roku.