Bądź na bieżąco

Aktualności

Pierwsze warsztaty #PTTOKS dot. Toksykologii Kosmetycznej

W tym roku po raz pierwszy w historii odbywających się raz na trzy lata konferencji szkoleniowo – naukowych Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego odbędą się warsztaty dotyczące toksykologii kosmetycznej.

#KosmetykiHipoalergiczne to wymagająca kategoria produktowa. Żeby spełnić wymagania oceny bezpieczeństwa potrzebujemy danych o potencjale uczulającym wszystkich ich składników, które nie zawsze są znane. Tradycyjnie, aby oszacować potencjał uczulający przeprowadzało się testy na zwierzętach (najczęściej LLNA, GPMT), dziś niedozwolone. Testy na ludziach są z kolei wątpliwe etycznie. Co nam pozostaje?

Zgodnie z nowymi wytycznymi do oceny bezpieczeństwa Komitetu SCCS (SCCS/1628/21) możemy wykorzystać zgromadzoną wiedzę i przewidzieć toksyczność substancji w tym zakresie. Między innymi o tym będziemy rozmawiać podczas pierwszych warsztatów #PTTOX dot. toksykologii kosmetycznej.

Zapraszam już 15 września. Rejestracja przedłużona do 10.09.21.

 – Zależy nam, aby głos branży kosmetycznej wybrzmiewał na forum PTTOX równie silnie, jak innych sektorów. Chcemy rozmawiać o wyzwaniach, z jakimi mierzy się przemysł, szukać rozwiązań na styku nauki i biznesu. Wierzymy, że może to przynieść dobre rezultaty dla wszystkich stron – podkreśla dr inż. Iwona Białas.

Więcej: https://wirtualnekosmetyki.pl/-newsy-producenci/warsztaty:-toksykologia-kosmetykow-po-raz-pierwszy-na-konferencji-pttox-jako-osobny-blok-tematyczny

 

🎄Drodzy Państwo, Wraz z zespołem CosmetoSAFE Consulting - na zbliżające się święta, ale też w całym Nowym Roku - życzymy Państwu przede wszystkim czasu. To dziś,
W tym roku po raz pierwszy w historii odbywających się raz na trzy lata konferencji szkoleniowo – naukowych Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego odbędą się warsztaty dotyczące toksykologii kosmetycznej.